[ Àrea Privada ]

Estada al Regne Unit per a alumnes de cicle superior de Primària

Estada al Regne Unit per a alumnes de cicle superior de Primària

Des del curs 2006-2007, la nostra Escola ofereix als alumnes de Cicle Superior de Primària una estada d’immersió a una escola del Regne Unit.

Es tracta d’una activitat de quatre setmanes de durada on els nostres alumnes inicien el curs escolar a primers de setembre en un college, on s’estan en règim d’internat. Durant tota l’estada estan acompanyats per un mestre de BetàniaPatmos, que els ajuda a l’adaptació i comparteix amb ells les activitats extraescolars i de cap de setmana.

Presentació estades al Regne Unit


Utilitzem cookies pròpies i de tercers per analitzar la seva navegació, recopilar informació estadística i mostrar anuncis. Per a acceptar l’ús de les cookies pot seleccionar ‘Acceptar cookies i continuar’. Així mateix, seleccionant ‘Configuració’ podrà configurar l’ús de les cookies d’aquest lloc web segons les seves preferències. L’informem de que els tercers Google i Facebook estan ubicats a Estats Units, on la legislació no té un nivell adequat de protecció de dades equiparable a l’europeu. Per a obtenir més informació sobre l’ús de les cookies i els seus drets, accedeixi a la Política de Cookies.

Configuració Acceptar cookies i continuar