[ Àrea Privada ]

School Employees

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand
Recepció de BetàniaPatmos Recepció de BetàniaPatmos
EXECUTIVE COMMITTEE
  • Jacint Bassó  sobre
    Principal
  • Pilar Pérez  sobre
    Vice-president
  • Agustí Ferran  sobre
    Financial Director
  • Ivet García  sobre
    Head of Studies in Infant School
  • Laura Camp  sobre
    Head of Studies in Primary School
  • Herminio Alcaraz  sobre
    Head of Studies in Secondary School
  • Carme Mallafré  sobre
    Head of Studies in Sixth Form
  • Diego Montero  sobre
    Head of Academic Management & Secretary
  •  

 

HEAD OF PUBLIC RELATIONS
  • Judith Badia  sobre

 

HEADS OF DEPARTAMENTS

  • Xavier Ciurans  sobre
    Arts & Humanities
  • Josep Ma. Clavell  sobre
    Sciences
  • Maite Díaz  sobre
    Foreign Languages
  • Jaume Feixas  sobre
    Physical Education & Sports
  • Aureli Redón  sobre
    TIACC
  • Maria Sánchez  sobre
    Psychopedagogical guidance team (EPOS)
  •  
     

 

PSYCHOPEDAGOGICAL GUIDANCE AND DIVERSITY ASSISTANCE COORDINATION

  • Mercè Baxarias
  • Àngels Bergé
  • Glòria Josa
  • Esther Martínez
  • Maria Sánchez
  • Vanesa del Valle 

 

AMBIENTAL EDUCATION TEAM

  • Assumpta Bullich
  • Lali Castro
  • Josep Pascual
  •  

 

TEACHERS AND TUTORS OF INFANT EDUCATION

  • Marta Figuls, Marta Sànchez and Lali Sardà
    EI2 year-olds
  • Mercè Borrell, Carme Julià, Maite Lliteras, Anna Rigau and Míriam Ruiz
    EI3 year-olds
  • Míriam Ruiz
    Coordinator of EI2 and EI3 year-olds
  • Meritxell Cordero, Núria Correa, Teresa Ferré and Ester García
    EI4 year-olds
  • Natàlia Camí, Lali Castro, Anna Forcano and Montse Planells
    EI5 year-olds
  • Lali Castro
    Coordinator of EI4 and EI5 year-olds
  • Imma Ginabreda and Ana Leeds
    English
  • Anna Porcar
    Music
  • Sandra Aguilà and Ferran Canals
    Psicomotricity
  • Anna Riba
    Swimming
  • Montse Andreu, Ivet García, Sílvia Gascón, Esther Martínez and Mònica Peraire
    Diversity Assistance

 

PRIMARY EDUCATION

  • Susana Baena, Marta Font, Esther Gasol and Gabriel Zambrana
    First Cicle
  • Dolors Munné, Ana Ortega, DEsirée Ruiz and Marta Santos
    First Cicle
  • Esther Gasol
    Coordinator of the First Cicle
  • Mar Bañeras, Núria Canelles, Sònia Nonell and Rosa Vila
    Medium Cicle
  • Montse Bochaca, Mercè Bosch, Assumpta Bullich and Anna Framis
    Medium Cicle
  • Sònia Nonell
    Coordinator of the Medium Cicle
  • Anna Burrell, Ana Fernández, Gerard López and Sílvia Suñer
    Superior Cicle
  • Cristina Albarral, Diego Montero, Ricard Ricamora and Marta Vendrell
    Superior Cicle
  • Cristina Albarral
    Coordinator of the Superior Cicle
  • Maite Díaz and Cristina Durisotti
    German and French
  • Marta Juanet, Nina Lalueza, Ana Leeds and Gemma Majada
    English
  • Antoni Vila
    Plastic and Visual Education
  • Helena Parés
    Music
  • Verònica Ibars and Alfons Medina
    Physical Education
  • Anna Riba
    Swimming
  • Laura Camp, Esther Martínez, Aureli Redón and Maria Sánchez
    Diversity Assistance and other dedications

 

SECONDARY SCHOOL

  • Lola Goicoa, Àlex Martínez, Marta Puig and Iolanda Ribes
    First
  • Oliver Bieg, Anna Hervàs and Agnese Muñoz
    Second
  • Carme Dapena, Vivian Figueras and Josep Pascual
    Third
  • Jordi Benet, Alina de Echániz and Xabier Pérez
    Fourth

 

SIXTH FORM

  • José Cabello, Joaquim Güell and Santiago Ruiz
    First
  • Josep Àngel Gan, Carme Mallafré and Catherine Zabalbeascoa
    Second

 

SECONDARY AND SIXTH FORM'S PROFESSORS

  • Herminio Alcaraz
    Religion
  • Hazel Almanza
    Oratory
  • Jacint Bassó
    Catalan Language and Literature
  • Jordi Benet
    History, Social Sciences, Religion, Computing and Challenges for the Contemporary World
  • Oliver Bieg
    Physical education and German
  • José Cabello
    Computing, Technology, Physics and Mathematics
  • Isabel Calle
    Spanish Language and Literature
  • Xavier Ciurans
    History, Geography, Art History and Social Sciences
  • Josep Ma Clavell
    Physics and Chemistry
  • Carme Dapena
    Plastic and Visual Education, Design, Volume, Technical Drawing and Audiovisual Culture
  • Maite Díaz
    English and German
  • Cristina Durisotti
    French and Challenges for the Contemporary World
  • Alina de Echániz
    Mathematics, Physics and Chemistry
  • Glòria Espuña
    Mathematics, Physics and Technology
  • Marie Farrell
    German, English, French and Oratory
  • Jaume Feixas
    Physical education
  • Vivian Figueras
    Catalan Language and Literature and Oratory
  • Sandra Francisco
    Social Sciences, Oratory and History and Basics of Art
  • Pilar Gallardo
    Spanish Language and Literature and Social Sciences
  • Josep Àngel Gan
    Plastic and Visual Education, Artistic Drawing, Technical Drawing and Computing
  • Lola Goicoa
    Plastic and Visual Education
  • Àlex Gómez
    Catalan Language and Literature
  • Joaquim Güell
    Latin, Catalan Language and Literature and Philosophy
  • Anna Hervàs
    Mathematics, Technology, Natural Sciences, Physics and Chemistry
  • Verònica Ibars
    Swimming
  • Susana López
    Economy and Business Economy
  • Carme Mallafré
    Philosophy, Challenges for the Contemporary World and Audiovisual Culture
  • Montse Margalló
    Spanish and Catalan Language and Literature and Social Sciences
  • Àlex Martínez
    French, English and Oratory
  • Alfons Medina
    Swimming
  • Agnese Muñoz
    Computing, Technology and Physics and Chemistry
  • Josep Pascual
    Mathematics, Technology, Physics and Chemistry
  • Pilar Pérez
    Oratory
  • Xabier Pérez
    Computing, Technology, Mathematics and Physics
  • Marta Puig
    Mathematics, Technology, Computing and Electronic
  • Aureli Redón
    Computing
  • Anna Riba
    Swimming
  • Iolanda Ribes
    English and Oratory
  • Joan Ramón Riqué
    Mathematics
  • Santiago Ruiz
    Biology and Natural Sciences
  • Meritxell Sabaté
    Oratory
  • Maria Sánchez
    Diversity Assistance
  • Raül Viana
    Music
  • Catherine Zabalbeascoa, English and Oratory

 

OUT-OF-SCHOOL ACTIVITIES

  • Ester Garcia  sobre
    Infant Education's Out-of-School Ativities Coordinator
  • Marc Raventós  sobre
    Primary and Secondary Education's Out-of-School Ativities Coordinator
  • Marc Raventós  sobre
    Coordinator of Cultural Activities
  • Jaume Feixas  sobre
    Coordinator of Sports Activities
  • Anna Riba  sobre
    Coordinator of Scholar Swimming
  • Javier Martín  sobre
    Coordinator of Out-Of-School Swimming
  • Sebastián Vázquez  sobre
    Coordinator of Competition Teams
  • Marc Raventós  sobre
    Coordinator of Language Activities
  • Núria Carbonell, Marc Raventós and Reinaldo Saldarriaga  sobre
    Coordinator of Musical Activities
  • Núria Carbonell, Lourdes Cuellar, Óscar Duran, Miguel Fornell, Júlia Fortuny, Lisa Gambacciani, Dan Gómez, Guillem Gràcia, Anabel Hernández, Jesús Olivares, Helena Parés, Ana Porcar, Carla Rodríguez, Juan Ruano, Reinaldo Saldarriaga and Lara Streccia  sobre
    Music Teachers
  • Michael Acero, Hazel Almanza, Ronan Browne, Alejandra Etchebarne, Marc Nash and Tatjana Schmidt  sobre
    Professors d'idiomes
  • Javier Martín and Anna Martínez  sobre
    Pool Monitors
  • Javier Amato, Miquel Arisa, Ivan Aurell, Carmen Campillo, Pau Esteller, Marc Feixas, Maria Fontanals, Manuel García, Mauro Gonzalez, Susana Jodar, Carlos Leandro, Cristina Mallo, Javier Martín, Anna Martínez, Elio Martínez, Didac Pérez, Javier Pérez, Josep Querol, Susana Reyes, Laura Ribeiro, Alba Rodés, Eliseu Salgado, Ernest Sánchez, Jan Sánchez i Sebastià Vàzquez  sobre
    Sport Teachers
  • Susana Baena, Ana Ortega, Marc Raventós and Antoni Vila  sobre
    Teachers of cultural Activities

 

GENERAL AND ADMINISTRATIVE SERVICES

  • Pilar Diaz and M. Jesús Miguel sobre
    Administration
  • Marta Garcia  sobre
    Principal's Secretary
  • Laia Riqué  sobre
    Infant Education's Secretary
  • Marta Garcia and Laura Muntaner  sobre
    Reception
  • Olga Pierre  sobre
    Academic Secretary
  • Olga Udaondo  sobre
    Library
  • Marta Garcia and Laia Riqué  sobre
    Infermery
  • Toni Palomares and Mario Marín  sobre
    Computer Technicians
  • Ramon Colías  sobre
    Head of Maintenance
  • Marc Espinosa, Víctor Estévez, Luis Li, Víctor Molinas, and Aaron Román
    Maintenance