[ Área Privada ]

Professors d’educació física de Xina es formen en el model futbolístic de l’Escola BetàniaPatmos

Professors d’educació física de Xina es formen en el model futbolístic de l’Escola BetàniaPatmos

Per tercer any consecutiu, un grup de 24 professors d’educació física de Secundària i de Batxillerat de la província de Hangzhou visiten l’Escola BetàniaPatmos per conèixer el procés pedagògic de com s’implementa el contingut de futbol sala a les sessions d’educació física i d’extraescolars a la nostra Escola. Durant la seva estada, que tindrà lloc del 30 de setembre al 9 d’octubre de 2018, a més de la filosofia pròpia, aprendran diferents tècniques, tàctiques, sistemes i progressions d’aquest esport per aplicar-los als seus alumnes una vegada retornin a la Xina.
Aquest interès dels professors de Hangzhou s’emmarca dins la política xinesa de fomentar la pràctica del futbol al país. Un dels seus eixos d’actuació a l’àmbit escolar consisteix en la formació dels professors d’educació física de secundària i de batxillerat com a potencials entrenadors professionals de futbol del país.
El programa, dissenyat integrament pel Departament d’Educació Física i Esports de l’Escola, inclou sessions didàctiques (teòriques i pràctiques) i diverses activitats i visites repartides al llarg de tota la setmana:
-    Transmissió de valors a través del futbol.
-    Com ensenyar els conceptes tècnic-tàctics en el futbol formatiu.
-    Com optimitzar el desenvolupament de les competències cognitiu-motrius en els nostres alumnes.
-    Bases psicopedagògiques del futbol i del futbol sala. Fases i etapes evolutives de l'esportista. Aspectes educatius del futbol base.
-    Estructuració i organització de les competicions esportives escolars del Consell de l’Esport Escolar de Barcelona i de les competicions esportives federades de la Federació Catalana de Futbol Sala.
-    Visites a diferents instal·lacions esportives (FC Barcelona, Museu del FC Barcelona, Tour Football Club Barcelona Experience, instal·lacions esportives de Sant Joan Despí, Museu Olímpic Juan Antonio Samaranch, Estadi Olímpic Lluís Companys, INEFC, Reial Club Esportiu Espanyol...) i assistència a sessions d’entrenament a porta tancada de diferents equips com el Barça Lassa B de futbol sala.

Us desitgem que un any més gaudiu molt d’aquesta experiència!

 

Usamos cookies propias y de terceros para analizar su navegación, recopilar información estadística y mostrar anuncios. Para aceptar el uso de las cookies puedes seleccionar “ACEPTAR COOKIES Y CONTINUAR”. Asimismo, seleccionando “Configuración” podrás configurar el uso de las cookies de este sitio web según tus preferencias. Le informamos de que los terceros Google y Facebook están ubicados en Estados Unidos, cuya legislación carece de un nivel adecuado de protección de datos equiparable al europeo. Para obtener más información sobre el uso de las cookies y sus derechos, acceda a la Política de Cookies.

Configuración Acceptar cookies y continuar