[ Área Privada ]

6è de Primària participa als Problemes a l’esprint

6è de Primària participa als Problemes a l’esprint

 

El passat dimecres 24 de gener va tenir lloc el concurs de matemàtiques anomenat Problemes a l’esprint.

En aquest concurs es participa per equips (a la nostra Escola vam ser 20 persones) i hi van participar 33 equips de 29 centres educatius (en total, 823 alumnes). Hi ha hagut 27 equips amb un 100% de les respostes bé, entre ells el nostre, BetàniaPatmos, i només 16 han enviat bé els tres reptes de propina, també nosaltres entre ells.

De mitjana, s’ha trigat 56 minuts a resoldre els deu problemes del repte, si bé hi ha hagut tres centres que han acabat entre 28 i 29 minuts: la Saint George's School (Fornells de la Selva, Gironès), el Col·legi Sant Lluís (Barcelona) i l’Escola Joan Pelegrí (Barcelona). Altres sis han acabat per sota dels tres quarts d’hora, entre elles la nostra Escola, concretament 35 minuts, molt per sota de la mitjana; onze col·legis en menys d’una hora i tretze equips en més d’una hora. Felicitats a tots!

Com a resum, pensem que el concurs ha estat entretingut. Hi han participat cinc alumnes de cada classe, entre ells nosaltres. Ens vam dividir en grups de tres a cinc persones, que per nosaltres és el nombre ideal. Ens hem esforçat molt perquè la nostra Escola havia obtingut uns molts bons resultats en altres edicions (en una va guanyar-lo) i també per aconseguir uns bons resultats. En definitiva, creiem que ho vam fer en un bon temps. Podríem haver millorat, però vam obtenir una notable posició.

Paul O. i Marc P., 6è A

 

Usamos cookies propias y de terceros para analizar su navegación, recopilar información estadística y mostrar anuncios. Para aceptar el uso de las cookies puedes seleccionar “ACEPTAR COOKIES Y CONTINUAR”. Asimismo, seleccionando “Configuración” podrás configurar el uso de las cookies de este sitio web según tus preferencias. Le informamos de que los terceros Google y Facebook están ubicados en Estados Unidos, cuya legislación carece de un nivel adecuado de protección de datos equiparable al europeo. Para obtener más información sobre el uso de las cookies y sus derechos, acceda a la Política de Cookies.

Configuración Acceptar cookies y continuar