[ Área Privada ]

Què tenen a veure el fred, un artista francès que pintava amb un llançaflames, els quatre grups de 3r de Primària de la nostra Escola...

Què tenen a veure el fred, un artista francès que pintava amb un llançaflames, els quatre grups de 3r de Primària de la nostra Escola...

Divendres, 13 de desembre de 2019

Què tenen a veure el fred, un artista francès que pintava amb un llançaflames, els quatre grups de 3r de Primària de la nostra Escola i una felicitació de Nadal?

Aquest trimestre a 3r de Primària, des de l’àrea de visual i plàstica, hem estat experimentant a partir de les idees de color i rastre. Amb les mans i amb els ulls, hem treballat la teoria del color a partir de tècniques com la monotípia, el collage o el fals gravat tenint com a referent a Yves Klein, artista francès que va experimentar amb el color i amb les diferents maneres de deixar un rastre sobre un suport.

Així doncs, amb aquestes tècniques, amb aquests temes i amb aquest artista que ens inspira arribem al disseny de la felicitació de l’Escola d’aquest curs. De color cian, perquè hem treballat que és un dels tres colors primaris, perquè el blau era el color preferit d’Yves Klein i perquè volem parlar del fred i de la neu. Amb la tècnica de la cianotípia, perquè hem fet monotípies aquest trimestre i perquè volem fer pintar el sol, com Yves Klein, que va aconseguir pintar amb foc. Finalment, amb elements naturals recollits pel pati –roure, mimosa, pi, marfull o xiprer–, perquè el contacte amb la natura és una de les coses que més ens agraden de la nostra Escola.
Esperem que us agradi. Bona lectura, bon Nadal i bon any 2020.

 

 

Usamos cookies propias y de terceros para analizar su navegación, recopilar información estadística y mostrar anuncios. Para aceptar el uso de las cookies puedes seleccionar “ACEPTAR COOKIES Y CONTINUAR”. Asimismo, seleccionando “Configuración” podrás configurar el uso de las cookies de este sitio web según tus preferencias. Le informamos de que los terceros Google y Facebook están ubicados en Estados Unidos, cuya legislación carece de un nivel adecuado de protección de datos equiparable al europeo. Para obtener más información sobre el uso de las cookies y sus derechos, acceda a la Política de Cookies.

Configuración Acceptar cookies y continuar