[ Àrea Privada ]

Mou-te contra la fam i la pobresa

  • AFA>
  • Mou-te contra la fam i la pobresa
Mou-te contra la fam i la pobresa

Un any més la nostra Escola col·labora amb el Banc dels Aliments mitjançant una recollida, en aquest cas, d’arròs, pasta seca i llegums secs, entre tota la comunitat de BetàniaPatmos.

Aquesta campanya és útil per treballar el valor de la solidaritat entre els nostres alumnes i fills, especialment en aquests temps i, a més, des del punt de vista curricular, serveix per aprofundir  amb els alumnes de 6è de Primària en la temàtica de com funciona el Banc dels Aliments i de quina manera contribueix a pal·liar la fam dels nostres pobles i ciutats.

No cal dir-vos que la nostra col·laboració és extraordinària! No només som una de les escoles que més quantitat d’aliments recull sinó que, any rere any, anem superant-nos. Si el 2012 vam ser capaços de recaptar més de 3.600 kg d’aliments, l’any passat en vam recollir 3.879 kg!

La recollida d’aliments del curs 2014-2015 es farà els dies següents:

  Dies de recollida:
          18, 19 i 20 de novembre
  Hora:
          De 8  a 9 h del matí
  Aliments que es poden portar:
          ARRÒS, PASTA SECA, LLEGUMS SECS (eviteu els envasos de vidre)
  Punts de recollida:
          Entrada d’Educació Infantil, porxo d’Educació Primària i edificis de Secundària i Batxillerat

Tornem a assolir el repte!  Ajudeu-nos a fer possible les 4 tones, perquè cada cop hi ha més famílies que necessiten de la nostra ajuda!

Igualment, des de l’Associació de Mares i de Pares d’Alumnes i des de l’Escola, us animem que col·laboreu en aquesta campanya no únicament aquests dies sinó també els propers 28 i 29 de novembre, quan Banc d’Aliments recollirà productes a les sortides de tots els supermercats de la ciutat (recordeu que també hi podeu col·laborar com a voluntaris). Podeu trobar més informació sobre la campanya del Gran Recapte d’Aliments a la pàgina web www.granrecapte.com.

Moltes gràcies per la vostra col·laboració,

Comissió d'Acció Social de l'Associació de Mares i Pares d'Alumnes

cartell

 

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per analitzar la seva navegació, recopilar informació estadística i mostrar anuncis. Per a acceptar l’ús de les cookies pot seleccionar ‘Acceptar cookies i continuar’. Així mateix, seleccionant ‘Configuració’ podrà configurar l’ús de les cookies d’aquest lloc web segons les seves preferències. L’informem de que els tercers Google i Facebook estan ubicats a Estats Units, on la legislació no té un nivell adequat de protecció de dades equiparable a l’europeu. Per a obtenir més informació sobre l’ús de les cookies i els seus drets, accedeixi a la Política de Cookies.

Configuració Acceptar cookies i continuar