[ Àrea Privada ]

A la nostra Escola #TotAniràBé

A la nostra Escola #TotAniràBé

Des del passat 13 de març la nostra Escola, BetàniaPatmos, està físicament tancada a causa de la COVID-19; encara que resten presencialment actius els serveis de vigilància, jardineria, neteja i desinfecció, i manteniment i millora de les instal·lacions. Malgrat aquest tancament, l’activitat acadèmica i educativa no ha parat de funcionar i, de mica en mica, tota la comunitat –alumnes, professionals del centre, famílies i BPAlumni- ens hem anat conciliant amb una situació nova i inesperada, fent escola des de cada una de les nostres llars, més d’un miler. I així, amb certes limitacions però també amb ganes de plantar cara a l’imprevist, hem continuat l’activitat docent, l’acció tutorial, la relació comunitària, l’acció social i la celebració festiva, amb un Sant Jordi telemàtic memorable que passarà a la història de la nostra institució. Així mateix, s’ha habilitat un apartat a la web -#Tot AniràBé- amb tot de materials creats amb idees per afrontar millor el confinament. Ara ja som al bell mig del tercer trimestre i ens preparem per afrontar el final de curs. Però del que tenim més ganes, unes ganes immenses, és de retornar a caminar per l’Escola i retrobar-nos tots plegats a la casa comuna, és a dir, al Clos Montserrat de Pedralbes on hi ha els nostres edificis, els nostres carrers i els nostres patis envoltats d’arbres i animals.

 

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per analitzar la seva navegació, recopilar informació estadística i mostrar anuncis. Per a acceptar l’ús de les cookies pot seleccionar ‘Acceptar cookies i continuar’. Així mateix, seleccionant ‘Configuració’ podrà configurar l’ús de les cookies d’aquest lloc web segons les seves preferències. L’informem de que els tercers Google i Facebook estan ubicats a Estats Units, on la legislació no té un nivell adequat de protecció de dades equiparable a l’europeu. Per a obtenir més informació sobre l’ús de les cookies i els seus drets, accedeixi a la Política de Cookies.

Configuració Acceptar cookies i continuar Rebutjar cookies