[ Àrea Privada ]

Mou-te contra la fam i la pobresa

  • AFA>
  • News>
  • Mou-te contra la fam i la pobresa
Mou-te contra la fam i la pobresa

Un any més la nostra Escola col·labora amb el Banc dels Aliments mitjançant una recollida, en aquest cas, d’arròs, pasta seca i llegums secs, entre tota la comunitat de BetàniaPatmos.

Aquesta campanya és útil per treballar el valor de la solidaritat entre els nostres alumnes i fills, especialment en aquests temps i, a més, des del punt de vista curricular, serveix per aprofundir  amb els alumnes de 6è de Primària en la temàtica de com funciona el Banc dels Aliments i de quina manera contribueix a pal·liar la fam dels nostres pobles i ciutats.

No cal dir-vos que la nostra col·laboració és extraordinària! No només som una de les escoles que més quantitat d’aliments recull sinó que, any rere any, anem superant-nos. Si el 2012 vam ser capaços de recaptar més de 3.600 kg d’aliments, l’any passat en vam recollir 3.879 kg!

La recollida d’aliments del curs 2014-2015 es farà els dies següents:

  Dies de recollida:
          18, 19 i 20 de novembre
  Hora:
          De 8  a 9 h del matí
  Aliments que es poden portar:
          ARRÒS, PASTA SECA, LLEGUMS SECS (eviteu els envasos de vidre)
  Punts de recollida:
          Entrada d’Educació Infantil, porxo d’Educació Primària i edificis de Secundària i Batxillerat

Tornem a assolir el repte!  Ajudeu-nos a fer possible les 4 tones, perquè cada cop hi ha més famílies que necessiten de la nostra ajuda!

Igualment, des de l’Associació de Mares i de Pares d’Alumnes i des de l’Escola, us animem que col·laboreu en aquesta campanya no únicament aquests dies sinó també els propers 28 i 29 de novembre, quan Banc d’Aliments recollirà productes a les sortides de tots els supermercats de la ciutat (recordeu que també hi podeu col·laborar com a voluntaris). Podeu trobar més informació sobre la campanya del Gran Recapte d’Aliments a la pàgina web www.granrecapte.com.

Moltes gràcies per la vostra col·laboració,

Comissió d'Acció Social de l'Associació de Mares i Pares d'Alumnes

cartell

 

Cookies are important for you, they influence on your browsing experience, they help us to protect your privacy and allow us to proceed with your requests that you demand through the website. We use our own and thirdparty cookies to analyze our services and provide you with advertising related to your preferences on the basis of a profile made with your browsing habits (for example, visited pages). If you consent to its installation, click on 'Accept Cookies', or you can also set your preferences by pressing 'Cookie settings'. More information in our 'Cookies Policy'.

Settings Allow cookies and continue Reject cookies