[ Àrea Privada ]

A la nostra Escola #TotAniràBé

A la nostra Escola #TotAniràBé

Des del passat 13 de març la nostra Escola, BetàniaPatmos, està físicament tancada a causa de la COVID-19; encara que resten presencialment actius els serveis de vigilància, jardineria, neteja i desinfecció, i manteniment i millora de les instal·lacions. Malgrat aquest tancament, l’activitat acadèmica i educativa no ha parat de funcionar i, de mica en mica, tota la comunitat –alumnes, professionals del centre, famílies i BPAlumni- ens hem anat conciliant amb una situació nova i inesperada, fent escola des de cada una de les nostres llars, més d’un miler. I així, amb certes limitacions però també amb ganes de plantar cara a l’imprevist, hem continuat l’activitat docent, l’acció tutorial, la relació comunitària, l’acció social i la celebració festiva, amb un Sant Jordi telemàtic memorable que passarà a la història de la nostra institució. Així mateix, s’ha habilitat un apartat a la web -#Tot AniràBé- amb tot de materials creats amb idees per afrontar millor el confinament. Ara ja som al bell mig del tercer trimestre i ens preparem per afrontar el final de curs. Però del que tenim més ganes, unes ganes immenses, és de retornar a caminar per l’Escola i retrobar-nos tots plegats a la casa comuna, és a dir, al Clos Montserrat de Pedralbes on hi ha els nostres edificis, els nostres carrers i els nostres patis envoltats d’arbres i animals.

 

Cookies are important for you, they influence on your browsing experience, they help us to protect your privacy and allow us to proceed with your requests that you demand through the website. We use our own and thirdparty cookies to analyze our services and provide you with advertising related to your preferences on the basis of a profile made with your browsing habits (for example, visited pages). If you consent to its installation, click on 'Accept Cookies', or you can also set your preferences by pressing 'Cookie settings'. More information in our 'Cookies Policy'.

Settings Allow cookies and continue