[ Àrea Privada ]

6è de Primària participa als Problemes a l’esprint

6è de Primària participa als Problemes a l’esprint

 

El passat dimecres 24 de gener va tenir lloc el concurs de matemàtiques anomenat Problemes a l’esprint.

En aquest concurs es participa per equips (a la nostra Escola vam ser 20 persones) i hi van participar 33 equips de 29 centres educatius (en total, 823 alumnes). Hi ha hagut 27 equips amb un 100% de les respostes bé, entre ells el nostre, BetàniaPatmos, i només 16 han enviat bé els tres reptes de propina, també nosaltres entre ells.

De mitjana, s’ha trigat 56 minuts a resoldre els deu problemes del repte, si bé hi ha hagut tres centres que han acabat entre 28 i 29 minuts: la Saint George's School (Fornells de la Selva, Gironès), el Col·legi Sant Lluís (Barcelona) i l’Escola Joan Pelegrí (Barcelona). Altres sis han acabat per sota dels tres quarts d’hora, entre elles la nostra Escola, concretament 35 minuts, molt per sota de la mitjana; onze col·legis en menys d’una hora i tretze equips en més d’una hora. Felicitats a tots!

Com a resum, pensem que el concurs ha estat entretingut. Hi han participat cinc alumnes de cada classe, entre ells nosaltres. Ens vam dividir en grups de tres a cinc persones, que per nosaltres és el nombre ideal. Ens hem esforçat molt perquè la nostra Escola havia obtingut uns molts bons resultats en altres edicions (en una va guanyar-lo) i també per aconseguir uns bons resultats. En definitiva, creiem que ho vam fer en un bon temps. Podríem haver millorat, però vam obtenir una notable posició.

Paul O. i Marc P., 6è A

 

Cookies are important for you, they influence on your browsing experience, they help us to protect your privacy and allow us to proceed with your requests that you demand through the website. We use our own and thirdparty cookies to analyze our services and provide you with advertising related to your preferences on the basis of a profile made with your browsing habits (for example, visited pages). If you consent to its installation, click on 'Accept Cookies', or you can also set your preferences by pressing 'Cookie settings'. More information in our 'Cookies Policy'.

Settings Allow cookies and continue